دبستان دخترانه غیردولتی معرفت
اولیا گرامی  
 
برای اطلاع از شرایط جشنواره جابربن حیان لطفا بر روی تصویر زیر کلیک نمایید .
 
 
 
 
آموزش تصویری نرم افزار پاورپوینت powerpoint
به دلیل درخواست زیاد شما اولیا گرامی و کاربردی بودن این نرم افزار آموزش تصویری استفاده از پاورپوینت را در این مکان برای شما عزیزان قرار دادم . برای باز کردن آموزش بر روی تصویر زیر کلیک نمایید
 
 
 
نمای کلاس  
گزیده پاورپوینت ها  
یلدا 97  
 
 اجرای نمایش هفت خان رستم توسط دانش آموزان با استعداد
پایه ششم
 
نقش خانواده در عبور ایمن نوجوان از فضای مجازی  
 
گاهی والدین از ورود فرزند خود به دوره نوجوانی دچار حول و هراس می‌شوند که نکند او آسیبی ببیند.  آگاهی و تامل در مورد مسائل نوجوانی، به والدین کمک می‌کند که دورانی سرشار از شادی و امنیت را برای خود و نوجوان رقم زنند. آسیب های فضای مجازی کودکان

نوجوانی  دوره خاصی از زندگی است

که از نظر ماهیت با دوره‌های قبل و

بعد از خود بسیار متفاوت است. یکـی

از ویژگیهای نوجوانی استقــلال طلبی

است که ممکن است  نوجــوان تحت

تاثیر بلوغ جنسی رفتـــارهای خــطر

آفرین داشتـه باشد. در ایـــن دوران

معمولا نوجوان افق و

آرزوهای آرمان‌نگرایانه برای خود

ترسیم می‌کند و چون بیشتر مواقع دست یافتن به این ایده‌آل‌ها از طریق فعالیتهای در دسترس برایش امکانپذیر نیست دچار یاس و ناامیدی می‌شوند.

گاهی حتی آنان ارزشهای خانواده خود و جامعه را نمی‌توانند بپذیرند و به آنها اعتراض دارند و یا به روشهای مختلف: رفتارهای آرام، پرخاشگرانه و گاهی نابهنجار، پرخطر و  آسیب‌رسان مانند فرار از خانه نشان می‌دهند. در واقع گاهی ویژگیهای نوجوانی توام با حساسیت های زیادی است.

ویژگی دیگری که دوران نوجوانی  را حساس کرده است فضای مجازیست که به راحتی در دسترس اکثر نوجوانان قرار دارد. 

فضای مجازی یک واقعیت است و بدلیل استفاده دوگانه‌، مثبت، منفی و ضرورت اجتناب ناپذیرش نمی‌توانیم دیگر سوال قدیمی خود را که آیا از این امکانات استفاده کنیم یا نه؟ داشته  باشیم. اما در مورد ماهواره چنین سئوالی را می‌توان پرسید. اما در مورد اینترنت نه، زیرا امروزه  تکلیف دانش‌آموز را در سایت مدرسه می‌گذارند و می‌گویند تکلیف خود را از روی سایت بردارید، و یا اینکه اخبار مدرسه را از طریق سایت پیگیری کنید و یا به نوجوان می‌گویند در اینترنت در مورد پروژه خودت تحقیق کن. بنابراین چنین صحبتهای ضروری است: چگونه میتوان استفاده امن و ایمن داشته باشیم؟ و  چگونه آسیبهای احتمالی فضای مجازی را کاهش دهیم؟ 

مشخص‌کردن چهارچوب های استفاده از فضای مجازی، نظارت والدین و در اختیار گذاشتن محتوای مناسب برای نوجوان امروز لازم است. همچنین در بعضی از پژوهشها مشخص شده، نظارت والدین در کوتاه مدت تاثیرگذار است ولی در درازمدت تاثیری ندارد. زیرا خودکنترلی که ویژگی زیربنایی تنظیم رفتار افراد است و در این نظارتها شکل نمی‌گیرد. 

یعنی خانواده باید برنامه‌ها و آموزشهای برای خودکنترلی فرزند خود داشته باشد. علاوه بر این به فرض اینکه نظارت والدین موثر باشد، رشد سریع تکنولوژی و همراه بودن نوجوان با آن است که معمولا آنها را یک گام جلوتر از والدین قرار داده است.

مشخصات آموزگار  
 
با عرض سلام و ادب خدمت شما اولیا گرانقدر
اینجانب بهاره سادات صالح عقیلی امسال افتخار این را دارم که در خدمت دختران عزیزمان هستم .
امید است با همکاری شما اولیا عزیز امسال سال بسیار پرباری را در کنار عزیزانمان داشته باشیم .
سپاس از همراهی شما
 
داستان کوتاه  
هر روز یک داستان جدید بخونید
 
 

تبریک تولد  
 
گل های زیبا تولدتان مبارک