دبستان دخترانه غیردولتی معرفت
 
Image result for ‫تصاویر متحرک توپ‬‎
درج مطلب  
                     به نام خدای مهربانی ها
نورا لطیفی هستم دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی ، دوازده سال سابقه ی کار و هفت سال در خدمت دختران گل دبستان معرفت هستم.
بازی آنلاین  
تاریخ و ساعت  
دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸
21 اُكتبر 2019

وضعیت آب و هوا  


 -  ° 

جزئیات
اوقات شرعی  


اوقات به افق :
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
اخبار ورزشی  
بیشتر ...
تاثیر ورزش بر سلات ما  

چنانچه فرد حقیقتاً کم تحرک بوده باشد، در 20 دقیقه‌ی اول تحرک و چرخی در اطراف، بیشترین فوائد سلامتی را نصیب خود خواهد ساخت. طول عمر بیشتری نصیب فرد شده، خطر ابتلاء به بیماری کاهش می‌یابد و تمام این موارد در 20 دقیقه‌ی فعال بودن بدست می‌آید.
بسیاری از ما هر روز یک روتین یا روال همیشگی را دنبال می‌کنیم. صبح زود از خواب بیدار می‌شویم، ساعتها را در محل کار سپری می‌کنیم و سپس با اضطراب و استرس به خانه بازمی‌گردیم. این روال همه روزه تکرار می‌شود. و آنگاه به نقطه‌ای می‌رسیم که به طور کامل دچار استرس شده و افسردگی به تدریج در ما رخنه می‌کند. چنانچه که وارد مرحله‌ی افسردگی ‌شویم، بیرون آمدن از آن بسیار دشوار خواهد بود. پیامد آن باقی ماندن در غم و نارضایتی است. با فشار بیش از حدی که در اطراف وجود دارد، برای آنکه نیروی تازه بگیریم و احساس شادابی و طراوت نماییم، ضرورت دارد که استراحت کنیم. یکی از بهترین روش‌ها و راه‌های این کار، انجام ورزش است.

درج مطلب  
آموزش بدمینتون
  
پيدايش بازي بدمينتون به طور روشن و دقيق مشخص نيست .مي گويند براي نخستين بار در كشور چين ابداع شده و بيش از يك قرن پيش در شهر پونا كه از شهر هاي كوچك هندوستان مي باشد بازي     مي كرده اند و به همين نام پوهانه معروف بوده است . از آن جايي كه كشور هند مستعمره انگلستان بود اين ورزش به وسيله انگليسي ها به بريتانيا برده شد و در آنجا گسترش پيدا كرد .

 

وسايل بازي بدمينتون

راكت : راكت بدمينتون از قسمت هاي ذيل تشكيل شده است :

1- دسته راكت .

2- ميله راكت .

3- سه راهي راكت (گلو) .

4- سر يا كله راكت .

5-  صفحه راكت ( قسمت زه كشي شده ) .

زه : انواع مختلف دارد كه شامل :

1- روده اي ( كه از روده حيوانا ت اهلي تهيه مي شود ) .

2- پلاستيكي .

3- ابريشمي .

 

قاعده سرويس در بازي تك نفره :

مسابقه دو بازيكن ((A)) و ((B)) دارد .گيم با امتياز صفر – صفر (0-0) شروع مي شود .

1- بازيكن ((A)) ، شير يا خط را برده است ، و از زمين راست ، سرويس خود را، به طور اريب به سوي زمين بازيكن ((B)) سرويس مي زند .

2- بازيكن ((A)) ضربه نخست را به ثمر مي رساند و يك امتياز مي گيرد . نتيجه ((1-0)) به نفع بازيكن ((A)) است .

3- بازيكن ((A)) به زمين چپ سرويس خود ميرود و به طور اريب به سوي زمين بازيكن ((B)) سرويس مي زند ( سرويس گيرنده بايد به طور اريب در برابر سرويس زننده بايستد ) .

4- بازيكن ((A)) ضربه را به ثمر مي رساند و نتيجه (2-0) مي شود. بازيكن ((A)) دوباره به زمين راست سرويس خود ميرود و اريب به سوي بازيكن ((B)) سرويس مي زند .

5- بازيكن ((B))اين بار موفق مي شود و سرويس را در اختيار ميگيرد . امتياز ها تغييري نمي كند.

6- اكنون بازيكن ((B))  از زمين راست سرويس خود را ، به شكل اريب به سوي بازيكن ((A)) سرويس مي زند .

7-  بازيكن ((B)) ضربه را به ثمر مي رساند و نتيجه امتياز ها (1-2) مي شود ( همواره امتياز سرويس زننده اول ثبت مي شود ) .

 

قاعده سرويس در بازي دونفره : اين قاعده كمي پيچيده تر است ، اما قاعده مشابهي در مورد تغيير زمين سرويس با كسب امتياز ، اجرا مي شود .

 
Image result for ‫خوش آمدید متحرک ورزشی برای وبلاگ‬‎
 بازی مار و پله  
همه ما در زندگی با اتفاقات متعددی روبرو هستیم و اگر خوب تاس بریزیم، از طوفان این اتفاقات عبور کرده و به قله آرزوهایمان میرسیم! بازی مارپله که  درواقع یکی از سرگرمی های قدیمی و خاطره انگیز به نام مار و پله میباشد، داستان فراز و نشیب های زندگی را خیلی خوب به تصویر میکشد. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.
 اگر قبل از این، سرگرمی مار و پله را انجام داده باشید بطور یقین با قوانین آن آشنا هستید. گیم پلی بازی فوق نیز به همین صورت است و شما باید با تاس انداختن، مهره خود را بر روی صفحه ای پر از نردبان و مارهای خطرناک، حرکت دهید. در مارپله، حرکت مهره بطور خودکار انجام میشود و فقط کافی است که تاس را لمس کنید.
نکته : بعضی از قوانین مار و پله در این بازی اندرویدی متفاوت هستند. مثل آوردن عدد6 که جایزه ندارد یا اگر یکی از مهره ها به خانه مهره دیگر برسد، نمیتواند او را از دور رقابت خارج کند. البته این قوانین همیشه به صورت توافقی اجرا گردیده و جایی نوشته نشده اند!
برای لذت بردن از جمع دوستان یا اوقات فراغت خود، بازی مارپله را انجام دهید.
یک سرگرمی خوب در خلوت شما یا با جمع دوستان
شما میتوانید مارپله را به صورت یکنفره  و با هوش مصنوعی انجام دهید یا با رقابت از 2 تا 4 نفر در جمع دوستان، از انجام آن لذت ببرید. روش بازی در حالت تکی یا چند نفره، چندان متفاوت نیست. البته موقع بازی 3 یا 4 نفره، باید همه مهره ها (غیر از مهره آخر) به خانه پایانی برسند و رتبه آنها مشخص شود.
محیط اصلی بازی فوق از یک صفحه با 100 خانه مربعی شکل تشکیل شده که بر روی آن تعداد زیادی نردبان و مارهای خطرناک به چشم میخورند. اگر به خانه ای که نردبان در آنها قرار گرفته برسید، به بالا صعود میکنید و با رسیدن به خانه هایی که سر مار در آن قرار دارد، به پایین سقوط خواهید کرد. حالا میتوانید ارتباط این گیم پلی ساده و در عین حال جذاب را با فراز و نشیب های زندگی مقایسه نمایید!
نکته : همانطور که گفتیم، در این بازی فقط کافی است بر روی تاس اشاره کنید. با نمایش عدد روی تاس، حرکت مهره به صورت خودکار انجام میشود.
 
 
المپیاد ورزشی