دبستان دخترانه غیردولتی معرفت
آزمایشات علوم  
جدیدترین آزمایشات انجام شده در کلاس علوم توسط دانش‌آموزان
 
 
 
ساخت انواع مدار توسط دانش‌آموزان
 
 
 
ساخت فلاسک توسط دانش‌آموزان و آشنایی با نحوه کار آن
 
آخرین مبحث علوم:بدن ما  
 
 

ما همگی در سطح میکروسکوپی از سلول تشکیل شده‌ایم. اگر به خودتان در آینه نگاه کنید، درواقع حدود ۱۰ تریلیون سلولی را مشاهده خواهید کرد که به ۲۰۰ نوع مختلف تقسیم شده‌اند. ماهیچه‌های ما از سلول‌های ماهیچه‌ای و کبد ما از سلول‌های کبد تشکیل شده‌اند و حتی گروه‌های سلولی خاص دیگری هم مینای دندان یا عدسی چشم‌ها را تشکیل داده‌اند.

اگر می‌خواهید در مورد علت و چگونگی عملکرد بدن اطلاعاتی به‌ دست بیاورید باید ابتدا از سلول‌ها شروع کنید. هر موردی در بدن، از تولید مثل گرفته تا عفونت‌ها و ترمیم استخوان‌های شکسته در سطح سلولی انجام می‌شود. اگر حتی بخواهید وارد مبحث‌های جدیدتری مثل بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک  بشوید، ابتدا باید سلول‌ها را بشناسید.

 
 خوش آمدید
آخرین مناسبت:  
 
آخرین مناسبت:
دهه فجر:
۱۲بهمن روز ورود روح الله خمینی به ایران-در این روز بزرگترین استقبال تاریخ در تهران برگزار شد؛
روز بیست و یکم بهمن ماه روز نبرد مسلحانه همه جانبه مردم و نیروهای دولتی بود. درگیری خونین مردم و لشگر گارد در این روز به اوج خود رسید؛ و جنگ تانک ها با مردم مسلح باعث کشته و زخمی شدن صدها نفر شد. آیت الله خمینی تهدید کرد در صورت عدم جلوگیری از کشتار لشگر گارد حکم جهاد خواهد داد.در اینروز چندین کلانتری توسط گروههای مسلح مردمی تسخیر شدند که در نتیجه آن مقادیر زیادی اسلحه به دست مردم افتاد. در همین روز فرمانداری نظامی تهران اعلامیه شماره ۴۰ را انتشار داد؛ بموجب این اعلامیه رفت و آمد مردم از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۵ بامداد ممنوع اعلام شد. در پی اعلامیه مزبور اعلامیه دیگری صادر و منع عبور و مرور تا ساعت ۱۲ بامداد تمدید شد. مردم عملاً مقررات حکومت نظامی را باطل ساختند و تا صبح در خیابان ها با ایجاد حریق و راه بندان های متعدد مانع حرکت قوای نظامی می شدند.
 
 
بازدید  
بازدید از کانون آفرینش به منظور آشنایی دخترای گل از منظومه شمسی و کهکشان راه شیری و کیهان.
 
 
 
بازدید  
 
 
بازدید از سازمان هواشناسی گرگان
 
 
اردو: سینما  
وضعیت آب و هوا  


 -  ° 

جزئیات